Городище Дикий Сад

Однією з гарно представлених у музеї є колекція речей з городища фінальної бронзи Дикий Сад (13-11 ст. до н.е.). Цей провідний центр білозерської археологічної культури заходився на високому березі Інгулу. У часи існування легендарної Трої і троянської війни городище відігравало значну роль, знаходячись на перехресті важливих торгівельних шляхів.

В експозиції предметів з городища можна побачити різноманітну кераміку (посуд), вироби з бронзи (ножі, кинджали, браслети тощо), кістки та рогу (знаряддя праці, елементи кінської збруї, прикраси тощо), кам’яні речі – зокрема, зернотерки. Про водні зв’язки населення городища свідчить такелажний інструмент, а про його релігійні уявлення – предмети культу. Дуже цікавою є унікальна поховальна урна, яка свідчить про зв’язки місцевих жителів з регіоном Балкан.

Відвідувачі музею можуть побачити в експозиції людські черепи, що могли належати давнім мешканцям городища. Макет жилого приміщення надасть уявлення про особливості архітектурних прийомів тих часів.