85-ТА РІЧНИЦЯ З НАРОДЖЕННЯ ВОЛОДИМИРА НИКИФОРОВИЧА СТАНКО

19 лютого 2022 року виповнилось 85 років зі дня народження відомого миколаївського археолога і історика Володимира Никифоровича Станко. 18 лютого на вшанування відомого вченого відбувся круглий стіл, на який зібрались представники громадськості, учні школи, освітяни та науковці, Участь у заході, що відбувся у Миколаївській ЗОШ №16, прийняли співробітники НДЛ археології та домодерної історії Півдня України.

Володимир Никифорович Станко народився у с. Терновка (зараз входить до Центрального району м. Миколаїв). Дослідник зі світовим ім’ям, він захистив докторську дисертацію у 1983 р.. Володимир Никифорович був автором понад 150 наукових праць, працював у 2005 – 2007 рр. у МНУ імені В.О. Сухомлинського. Смерть відомого вченого у 2008 р. стала справжньою втратою для вітчизняної науки, але науково-педагогічна діяльність В.Н.Станко сприяла формуванню цілої плеяди талановитих фахівців, які є провідними археологами Миколаївського та Одеського регіонів. Сьогодні ім’я Володимира Никифоровича Станко носить Навчально-наукова лабораторія археології та етнології МНУ імені В.О. Сухомлинського.