АРХЕОЛОГИ МНУ ІМЕНІ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЗНАЙШЛИ НАЙСТАРІШИЙ МІСТ У СХІДНІЙ ЄВРОПІ

Археологічний сезон літа 2021 року на Миколаївщині приніс нові відкриття. На цей раз їх знову забезпечили дослідження городища доби пізньої бронзи – Дикого Саду.

Городище фінальної бронзи Дикий Сад

Джерелом нових наукових знань стала мостова споруда, що забезпечувала перехід з «посаду» до «цитаделі» городища. Порівняльне дослідження, проведене у цьому сезоні, дозволило стверджувати,що археологи МНУ імені В.О. Сухомлинського відкрили найстаріший міст у східній Європі.

За словами керівника сектору НДЛ археології та домодерної історії Кирила Горбенка, міст Дикого Саду можна датувати часом близько 1250 р. до н.е. Декілька років тому міст, старіший на 50 років за дикосадівський, було знайдено у Греції. Він відноситься до доби Микенської цивілізації.

Цікаво, що дослідження рову цитаделі Дикого Саду дозволили знайти і другий міст, але ж, на превеликий жаль, він погано зберігся.

Докладніше про нові результати дослідження мостів Дикого Саду дивись у матеріалах Укрінформ, День, National Geographic Ukraine, Громадське радіо, Контракты.ua .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *